Kevesebbet eszünk étteremben, mint a Covid előtt, és inkább csak hétvégén
Néhány vendéglátóhely a hét első napjaiban már ki sem nyit.
Néhány vendéglátóhely a hét első napjaiban már ki sem nyit.
Az ipartestület szerint jelentős és hathatós állami segítségre van szükség.
A vendéglátósok ugyanakkor tisztában vannak vele, hogy egy ekkora emelést követően elmaradoznának a vendégeik.
A kisvállalkozásoknál már a magántartalékok is fogyóban vannak a Magyar Vendéglátók Ipartestületének elnöke szerint.
Béremelésre lenne szükség az ágazatban, azonban a vendéglátósok nincsenek olyan helyzetben, hogy többet fizessenek az alkalmazottaknak.
Legalább egy hét felkészülési idő kell a vendéglátósoknak az újranyitás előtt, és egy hónap ahhoz, hogy teljesen felpörögjön az iparág.
A Magyar Vendéglátók Ipartestülete szerint nem a jogszabályokkal kellene szembemenni, még akkor sem, ha valóban kevés a kormány által nyújtott támogatás.
Továbbra sem látni a járványügyi lezárások végét, miközben több vendéglátóhely már kölcsönökből él. Egy bártulajdonos szerint több pénzt lehet megtakarítani a feketén adott fizetésekkel, mint az állami támogatással, ami amúgy az egyik érintett elmondása szerint még nem érkezett meg.
A vendéglátóhelyeknek és szállodáknak március 1-jétől egységes, legalább A4-es formátumú dohányozni tilos táblát kell kihelyezniük jól látható helyre, négynyelvű felirattal. Az MVI tiltakozik.
Alapvető vállalkozói szabadságjogokat sértene a dohánytermékek árusításának állami monopóliummá tétele - közölte a Magyar Vendéglátók Ipartestülete (MVI) hétfőn.
Túlságosan szigorúnak tartja, de tudomásul veszi a parlament döntését a nemdohányzók védelméről szóló törvény módosításáról a Magyar Vendéglátók Ipartestülete(MVI) tiszteletbeli elnöke.